2015/2016 (Winter)

Monday
Time Type Room Group Class Lecturer
07:00 - 09:00 Fundamentals of Matlab LE NB 222 53, 57 2 J. Drgoňa
07:00 - 09:00 Fundamentals of Matlab LE NB 247 54, 58 2 Ľ. Čirka
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 259 1 1 T. Visnyai
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 261 31 1 K. Chudá
08:00 - 10:00 Mathematics I L CH 14 51, 52, 53, 54, 55, 56 1 V. Baláž
09:00 - 11:00 Analysis and Design of Information Systems EX NB 252 22 5 M. Nehéz
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 259 2 1 T. Visnyai
09:00 - 11:00 Seminar of Mathematics S NB 260 59 1 S. Pavlíková
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 261 32 1 K. Chudá
10:00 - 12:00 Numerical Methods in MATLAB S NB 641 22 4 M. Šabo
11:00 - 13:00 Mathematics I L CH 11 41, 42, 91, 92 1 S. Pavlíková
11:00 - 13:00 Analysis and Design of Information Systems L NB 252 22 5 M. Nehéz
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 259 3 1 T. Visnyai
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 261 33 1 K. Chudá
13:00 - 15:00 Mathematics I L CH 14 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 1 M. Jasem
13:00 - 15:00 Fundamentals of Matlab LE NB 247 56 2 J. Števek
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 250 35 1 M. Gall
13:00 - 15:00 Selected Topics in Mathematics EX NB 252 22 4 S. Pavlíková
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 259 4 1 Ľ. Balko
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 260 7 1 M. Šabo
13:00 - 15:00 Seminar of Mathematics S NB 606 92 1 M. Žitňanská
14:00 - 16:00 Information Engineering and Industrial Information Systems II L NB 641 22 5 M. Kvasnica
15:00 - 17:00 Seminar of Mathematics S CH 13 34, 35 1 M. Gall
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 259 5 1 C. Krommerová
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 260 8 1 S. Pavlíková
16:00 - 18:00 Control of Technological Processes L NB 641 39 4 M. Bakošová
17:00 - 19:00 Fundamentals of Matlab LE NB 222 51, 52 2 A. Vasičkaninová
17:00 - 19:00 Fundamentals of Matlab LE NB 247 91 1 M. Jelemenský
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 259 6 1 P. Letavaj
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 260 9 1 M. Jasem
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 261 34 1 M. Gall
Tuesday
Time Type Room Group Class Lecturer
07:00 - 09:00 Fundamentals of Matlab LE NB 222 92 1 J. Oravec
07:00 - 09:00 Fundamentals of Matlab LE NB 247 92 1 J. Holaza
07:00 - 09:00 Information Technologies II LE NB 252 91 5 Ľ. Čirka
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 259 53 1 Z. Takáč
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 260 57 1 J. Poljovka
08:00 - 10:00 Mathematics I L CH 14 31, 32, 33, 34, 35, 8, 9 1 Ľ. Horanská
08:00 - 10:00 Statistics L NB 1132 91 2 Š. Varga
08:00 - 10:00 Automatic Control Theory III L NB 641 22 5 M. Fikar
09:00 - 10:00 Programming of Web Applications L NB 638 22 4 Ľ. Čirka
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 259 55 1 J. Poljovka
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 260 58 1 N. Krivoňáková
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 261 92 1 Z. Takáč
10:00 - 12:00 Mathematics I L CH 12 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 1 T. Visnyai
10:00 - 12:00 Statistics LE NB 1132 91 2 Š. Varga
10:00 - 12:00 Programming of Web Applications LE NB 638 22 4 Ľ. Čirka
10:00 - 12:00 Optimisation of Processes and Plants L NB 641 22 5 M. Kvasnica
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 259 54 1 Ľ. Horanská
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 260 59 1 N. Krivoňáková
12:00 - 15:00 Design of Information and Control Systems LE NB 639 91 3 R. Valo
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 259 56 1 Ľ. Horanská
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 260 60 1 N. Krivoňáková
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 261 41 1 J. Poljovka
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 276 63 1 M. Žitňanská
13:00 - 15:00 Technical Means of Automation L NB 641 22 4 M. Kalúz
13:00 - 15:00 Process Control Project L NB 693 22 5 J. Števek
14:00 - 16:00 Information Technology I LE NB 252 91 4 Ľ. Čirka
15:00 - 17:00 Control of Technological Processes LE NB 247 39 4 A. Vasičkaninová
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 259 52 1 M. Nehéz
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 260 61 1 M. Žitňanská
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 261 42 1 I. Garaj
17:00 - 19:00 Mathematics I EX CH 15 6 1 P. Letavaj
17:00 - 19:00 Algorithms and Tools for Chemical Engineering Calculations I LE NB 2112 42 1 M. Kalúz
17:00 - 19:00 Algorithms and Tools for Chemical Engineering Calculations I LE NB 2113 42 1 J. Števek
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 259 51 1 M. Nehéz
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 260 62 1 M. Žitňanská
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 261 91 1 I. Garaj
Wednesday
Time Type Room Group Class Lecturer
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 259 4 1 Ľ. Balko
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 260 7 1 M. Šabo
08:00 - 10:00 Mathematics I L CH 14 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 1 M. Jasem
08:00 - 10:00 Information Engineering and Industrial Information Systems II LE NB 638 22 5 A. Sharma
08:00 - 10:00 Modelling in Process Industry L NB 641 22 4 M. Bakošová
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 259 5 1 C. Krommerová
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 260 8 1 S. Pavlíková
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 261 34 1 M. Gall
10:00 - 12:00 Optimisation of Processes and Plants LE NB 638 22 5 D. Ingole
10:00 - 12:00 Automatic Control Theory I L NB 641 22 4 M. Fikar
10:00 - 13:00 Statistic and Optimization Methods L NB 252 38 5 Z. Takáč
11:00 - 13:00 Mathematics I L CH 11 41, 42, 91, 92 1 S. Pavlíková
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 260 9 1 M. Jasem
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 261 35 1 M. Gall
12:00 - 14:00 Differential Equations L NB 630 51, 52, 53, 54, 55, 56 2 Ľ. Horanská
13:00 - 15:00 Mathematics I L CH 14 51, 52, 53, 54, 55, 56 1 V. Baláž
13:00 - 15:00 Seminar of Mathematics S CH 17 3, 8 1 N. Krivoňáková
13:00 - 15:00 Automatic Control Theory III LE NB 247 22 5 J. Oravec
13:00 - 15:00 Seminar of Mathematics S NB 252 32, 5 1 S. Pavlíková
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 259 1 1 T. Visnyai
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 260 31 1 K. Chudá
13:00 - 15:00 Seminar of Mathematics S NB 606 41 1 M. Gall
13:00 - 15:00 Design of Information and Control Systems L NB 641 91 3 M. Kvasnica
13:00 - 16:00 Automatic Control Theory I LE NB 638 22 4 A. Sharma
14:00 - 16:00 Fundamentals of Matlab LE NB 222 91 1 J. Števek
15:00 - 17:00 Seminar of Mathematics S CH 17 1, 9 1 V. Baláž
15:00 - 17:00 Seminar of Mathematics S NB 252 31, 33 1 S. Pavlíková
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 259 2 1 T. Visnyai
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 260 32 1 K. Chudá
17:00 - 19:00 Seminar of Mathematics S CH 17 2, 7 1 M. Nehéz
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 259 3 1 T. Visnyai
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 260 33 1 K. Chudá
Thursday
Time Type Room Group Class Lecturer
07:00 - 09:00 Seminar of Mathematics S NB 249 53 1 Z. Takáč
07:00 - 09:00 Seminar of Mathematics S NB 251 56 1 M. Žitňanská
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 259 51 1 M. Nehéz
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 260 54 1 Ľ. Horanská
07:00 - 09:00 Seminar of Mathematics S NB 261 55 1 Š. Varga
08:00 - 10:00 Process Dynamics and Control L CH 17 CHI 4 M. Bakošová
08:00 - 10:00 Modelling in Process Industry LE NB 247 22 4 A. Vasičkaninová
08:00 - 10:00 Linux – Basic Automation L NB 641 22 1 R. Valo
08:00 - 10:00 Linux – Basic Automation LE NB 641 91 2 R. Valo
09:00 - 11:00 Seminar of Mathematics S NB 249 51 1 J. Pačuta
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 259 52 1 M. Nehéz
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 260 55 1 J. Poljovka
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 275 63 1 M. Žitňanská
10:00 - 12:00 Process Dynamics and Control LE NB 1132 CHI 4 A. Vasičkaninová
10:00 - 12:00 Algorithms and Tools for Chemical Engineering Calculations I LE NB 2112 41 1 M. Kalúz
10:00 - 12:00 Algorithms and Tools for Chemical Engineering Calculations I LE NB 2113 41 1 J. Števek
10:00 - 12:00 Modelling L NB 693 91 2 A. Mészáros
11:00 - 13:00 Seminar of Mathematics S NB 249 52 1 J. Poljovka
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 259 53 1 Z. Takáč
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 260 56 1 Ľ. Horanská
11:00 - 13:00 Mathematics I S NB 261 54 1 M. Šabo
11:00 - 13:00 Seminar of Mathematics S NB 275 63 1 M. Nehéz
13:00 - 15:00 Seminar of Mathematics S NB 259 60 1 Z. Takáč
13:00 - 15:00 Mathematics I EX NB 260 41 1 J. Poljovka
13:00 - 15:00 Seminar of Mathematics S NB 261 42 1 K. Chudá
13:00 - 15:00 Project Software Systems S NB 641 22 5 M. Kvasnica, J. Drgoňa
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 260 91 1 I. Garaj
15:00 - 17:00 Mathematics I EX NB 261 92 1 Z. Takáč
15:00 - 17:00 Technical Means of Automation LE NB 639 22 4 M. Kalúz
15:00 - 17:00 Creation of Scientific Documents S NB 641 22 5 M. Fikar
17:00 - 19:00 Seminar of Mathematics S CH 13 4, 6 1 K. Chudá
17:00 - 19:00 Mathematics I EX NB 260 42 1 I. Garaj
Friday
Time Type Room Group Class Lecturer
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 259 60 1 N. Krivoňáková
07:00 - 09:00 Mathematics I EX NB 261 57 1 J. Poljovka
07:00 - 09:00 Seminar of Mathematics S NB 261 58 1 J. Pačuta
07:00 - 09:00 Seminar of Mathematics S NB 276 61 1 Ľ. Horanská
08:00 - 10:00 Fundamentals of Language C LE NB 638 91 2 M. Kvasnica, B. Takács
09:00 - 11:00 Seminar of Mathematics S NB 256 91 1 I. Garaj
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 259 58 1 N. Krivoňáková
09:00 - 11:00 Mathematics I EX NB 260 60 1 M. Žitňanská
09:00 - 11:00 Seminar of Mathematics S NB 261 62 1 J. Pačuta
10:00 - 11:00 Numerical Mathematics L NB 1132 51, 52, 53, 54, 55, 56 2 Ľ. Horanská
10:00 - 12:00 Predictive Control S NB 641 doktorandi 5 M. Kvasnica
10:00 - 13:00 Modelling LE NB 252 91 2 A. Vasičkaninová
11:00 - 12:00 Numerical Mathematics LE NB 1132 51, 52, 53, 54, 55, 56 2 Ľ. Horanská
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 259 59 1 N. Krivoňáková
11:00 - 13:00 Mathematics I EX NB 260 62 1 M. Žitňanská
11:00 - 13:00 Seminar of Mathematics S NB 261 57 1 J. Pačuta
Facebook / Youtube

Facebook / Youtube